Rasizm, faszyzm, antysemityzm – czyli obraz „Prawdziwego Polaka”?

~ 4 minuty czytania
18 grudnia 2017

„Polska dla Polaków!”, „Polska cała tylko Biała”, „Europa braterstwem białych narodów” – takie hasła z dumą krzyczą narodowcy, a na naszym podwórku odbywa się ideologiczna wojna między przekręcającym najprostsze znaczenia pseudointeligentami ,,lewicy”, a pro prawicowymi narodowcami z ikoną Dmowskiego na czele, którego nie do końca przeczytali ze zrozumieniem. A nie można tak po ludzku? Z Polskiego na nasze? Spróbujmy!

PRAWDZIWY POLAK vs IDEOLODZY NARODOWCÓW

Kontrowersyjna Teza? Polakiem nie jest ten, kto urodził się w Polsce, ma Polskich przodków, ma obywatelstwo, paszport, dowód, mówi po polsku! PRAWDZIWYM Polakiem jest ten, kto uważa Polskę za swoją ojczyznę, zna jej historię, kulturę i tradycje. Kultywuje je i pragnie przekazać potomnym. Polakiem jest ten, kto czuje przynależność do narodu polskiego, chce być jego elementem, dba o jego interesy i chce budować jego siłę. Jest dumny ze swojego państwa, nie wstydzi się biało-czerwonej flagi, orzełka w koronie i gdziekolwiek by się nie znalazł, zawsze z dumą w sercu i pewnością w głosie powie: Jestem Polakiem.

W takim wypadku pochodzenie, rasa i inne czynniki odchodzą na dalszy plan! I jak do takiej definicji doczepić rasizm i ksenofobię? No przecież ONR, Dmowski… Niechaj więc przemówi naczelny ideolog narodowy,

Roman Dmowski: „Jestem Polakiem – to znaczy, że należę do narodu polskiego na całym jego obszarze i przez cały czas jego istnienia” – od przedchrześcijańskich Słowian przez Piastów, wieloetniczną i wielokulturową Polskę Jagiellonów, z Tatarami, Ormianami, Żydami i mieszanką wielu spolszczonych narodów. Liczył się tylko rdzeń nadrzędnej kultury polskiej i on świadczył o Polskości, w szczególności po 123 latach rusyfikacji i germanizacji!

Jego przyjaciel, profesor Wincenty Lutosławski określił sytuację konkretniej: „Do polskiego narodu należą spolszczeni Niemcy, Tatarzy, Ormianie, Cyganie, Żydzi, jeśli żyją dla wspólnego ideału Polski… Murzyn lub czerwonoskóry może zostać prawdziwym Polakiem, jeśli przejmie dziedzictwo duchowe polskiego narodu, zawarte w jego literaturze, sztuce, polityce, obyczajach i jeśli ma niezłomną wolę przyczyniania się do rozwoju bytu narodowego Polaków”.

Adam Doboszyński, zdając sobie doskonale sprawę z ogromnej mieszanki etnicznej, jaką stanowili współcześni mu Polacy za czasów II RP, powiedział: „Polska czekać musiała tysiąc lat na pojawienie się hasła, że Rzeczpospolita zamieszkała być powinna wyłącznie przez Polaków. Hasło to wysunęła i urzeczywistniła u nas dopiero agentura sowiecka; nie znajdziemy go u żadnego z polskich myślicieli”.

Czyż nie mają oni racji? Gdyby to urodzenie decydowało o polskości, Polakami powinniśmy uznać twórcę NKWD, Felixa Dzierżyńskiego, Eryka Juliusza Eberharda Zelewskiego (członek NSDAP, który tłumił Powstanie Warszawskie), Bronisława Kamińskiego – w czasie Powstania jego oddziały działały na Ochocie, gdzie popełniały liczne zbrodnie – gwałty, masowe egzekucje cywilów i rabunki, także Kiszczaka, Jaruzelskiego, Lisa, Szechtera, Boniego, Tuska… to tylko kilka przykładów.

Z drugiej strony nie moglibyśmy uznać ukochanych przez narodowców: Maczka – Chorwata, Andersa – Niemca czy Józefa Unruga – Niemca – walczącego po stronie Polskiej w 1939, który powiedział słynne ,,1 września 1939 roku zapomniałem, jak się mówi po niemiecku”.

Wiele bardziej Polakiem jest kochający i utożsamiający z tym krajem przybysz – Tatar, Czeczen, Azer, Azjata czy Murzyn, niż urodzony i wychowany tu człowiek nieznający znaczenia symbolu Polski Walczącej, który ma na koszulce, czy daty Powstania Warszawskiego.

Wróćmy jeszcze do najbardziej kontrowersyjnych haseł Marszu Niepodległości:

Trzeźwy umysł – czysta krew

Transparent, który, zdaniem lewicowych ,,inteligentów”, ma przesłanie neonazistowskie, sugerujące czystość rasy… Słaby research. SXE – Straight Edge – międzynarodowy ruch promujący życie bez używek w postaci alkoholu, narkotyków, papierosów, a także wolność od innych nałogów.

Europa braterstwem białych narodów

Kultura europejska, jej historia i dziedzictwo, zbudowana jest na starożytnej Grecji, Rzymie oraz ludach Germańskich i Słowiańskich, a więc etnicznie białych narodach. To nie rasizm i ksenofobia, a fakt.

Europa będzie biała, albo martwa

Znów odniesienie kulturowe. Jeśli do Europy wpuścimy miliony przybyszów z Afryki czy krajów arabskich, pozwolimy im budować meczety, kultywować swoje tradycje, rozmnażać się, zmieniać kulturę, to Europy znanej nam od tysiącleci zwyczajnie już nie będzie, wymrze etnicznie i kulturowo.

 


Na koniec mały apel.

Nie przekręcajcie znaczenia haseł. Szanowni Narodowcy – uczcie się, czytajcie własnych ideologów i nie dajcie się dzielić.
Te ,,kontrowersyjne” hasła należy społeczeństwu wytłumaczyć, a nie się od nich odcinać! Idąc tą drogą potęgujecie polityczną poprawność i sprawiacie, że za niedługo słowo Polak będzie niestosowne i ,,kontrowersyjne”.

Podpisano ja:

  • Polak o żydowskim pochodzeniu
  • wieloletni działacz Obozu Narodowo-Radykalnego
  • współzałożyciel i były szef ONR Płock
  • były szef sekcji promocji Brygady Mazowieckiej ONR
  • były szef promocji Marszu Niepodległości (2016r.)
  • nacjonalista, narodowiec, Endek


Marcin Jachimiak
Człowiek renesansu to chyba najlepsze określenie na tego lenia. 3 dyplomy najlepszej w kraju uczelni medycznej, fach z medycznego tatuażu. Altruizm i chęć naprawiania ludzkości - z drugiej strony twarde narodowo-radykalne poglądy. Uwielbia kontakt z ludźmi, kulturę słowiańską, muzykę w stylu Rockabilly, pisze wiersze, śpiewa, gra na gitarze, maluje, organizuje kolonie i wycieczki dla ,,trudnej młodzieży”, interesuje się survivalem, prowadzi kursy i szkolenia od tego jak skutecznie uratować człowieka po to jak go skutecznie uszkodzić.
Komentarze